Зараз в ефірі:

Фільм Воїни від Megogo: небуденні будні цивільних, які стали військовослужбовцями

16.04.2023
Фільм Воїни від Megogo: небуденні будні цивільних, які стали військовослужбовцями

На Megogo вийшла перша серія із циклу Воїни. Нові частини стрічки з'являтимуться на сервісі щотижня. Про головних героїв, які опинилися у фокусі камери, та розвиток українського кінематографа розповіли на Армія FM автор ідеї та продюсер Руслан Шадиєв та директорка з маркетингу MEGOGO Валерія Толочина.

Як зазначив Руслан Шадиєв, документальних фільмів про наших армійців вже створено чимало, проте така робота має тривати: слід і далі документувати події, очевидцями яких ми нині є.

— Такі фільми важливо робити, бо всі мають знати, через що проходять наші захисники. Проєкт розповідає вустами наших героїв, який шлях їм довелося пройти, який досвід із цивільного життя був корисний в армії і чому навчилися саме під час служби.

За словами Валерії Толочиної, героїв шукали серед людей, які до широкомасштабного вторгнення до війська не мали жодного  стосунку. 

— Наш перший герой, режисер-декоратор, на війні декорує зброю бійцям, щоб кожен мав унікальний автомат. Так, війна це страшно, але ми маємо жити далі і показати людей, які знайшли в собі сили захищати країну. І головне, всі ми кожен день маємо допомагати ЗСУ: донатами, навчанням, фізичною підготовкою. Має бути величезна кількість документальних хронік. Нашу історію переписували стільки разів, що про деякі речі ми тільки зараз починаємо дізнаватися. І от чим більше ми зараз зробимо, тим більша ймовірність того, що історія не буде правдива. 

Руслан Шадиєв поділився, що вже знято 6 частин фільму Воїни. У кожній серії — історія одного бійця, а також розповідь про побратимів головного героя.

— Ці військові з різних підрозділів — ТрО та інші. Там є дуже цікава історія про те, як один з бійців збив із кулемета ракету, що прямувала на Київ. Також є розповідь бойового медика з позивним Турок, який до війни був стоматологом, а ще бійця загону спецпризначення Армор, який виконує дуже небезпечні операції зі своєю групою. Буде історія одного бійця Олександра Балу. Під час зйомки епізоду з ним на наших очах було знищено 4 Гіацинти. Тож люди працюють дуже ефективно. У цю п'ятницю вийде епізод про Культурний десант, головним героєм якого став Коля Сєрга. Це розповідь про те, що людей, які пережили жахіття війни, варто надихати на краще за допомогою культури.

Валерія Толочина уточнила, що за успіху такого формату вийдуть і наступні сезони. А однією з вагомих переваг фільму Воїн над подібними роботами є саме якість відеозйомки. 

— За роки війни всі відео вже зливаються в одну історію. Ти бачиш приблизно одне і те ж: поле, лісосмугу, вибух. Особливість нашого продакшену в надзвичайно високій якості. Нам навіть прийшов коментар від глядачів, що надзвичайно цікаво було подивитися, як працює монітор у військових саме у суперякості. 

Як додала Валерія Толочина, в українського продукту досить потужні світові конкуренти, тож він потребує державної підтримки, як це заведено і в інших країнах. 

— Всі ринки мають свою специфіку і велику увагу приділяють національному продукту. На жаль, українські фільми і серіали дуже рідко вистрелювали. Інколи через якість, а інколи тому, що їм не приділялася достатня увага для промо. У 2022-му вперше за багато років український фільм Снайпер. Білий ворон здобув найбільше переглядів на нашій платформі. У нас є неймовірні традиції, але галузь зараз потребує підтримки. І тому ми зі свого боку вкладаємо неймовірні ресурси в промоцію всіх українських фільмів.

Як резюмувала Валерія Толочина, зростання рівня самосвідомості нації вселяє віру в успіх українського кінематографа.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток